
Openbaar Vervoer Museum
Bekijk historische trams en bussen en de eerste Rotterdamse metro in het Openbaar Vervoer Museum
In de oude tramremise in Kralingen vind je alles over de geschiedenis van het openbaar vervoer in Rotterdam. Van de 140 jaar oude paardentram tot de eerste Rotterdamse metro!
Er staan veel historische trams en bussen maar je ziet ook miniatuurmodellen, oude uniformen, foto’s en films en van alles wat met het openbaar vervoer te maken heeft. Je mag zelf op de stoel van de trambestuurder zitten! Ook leer je hoe de tram de wissels in de stad omzet.
Het museum is van april t/m november geopend op de eerste zaterdag van de maand. Je kunt er met historische bussen en trams naartoe, deze vertrekken vanaf verschillende punten in de stad. Tip: check kort vóór de openingsdagen op de website de routes en vertrektijden. De rit naar het museum en terug is inbegrepen in de toegangsprijs.
Een stadsrondrit maken in een historische tram? Dat kan tot eind oktober 2021 op donderdag, vrijdag, zaterdag of zondag met tram Lijn 15 door Rotterdam Noord. Of maak op zaterdagen een rondje over Rotterdam Zuid met de nieuwe Tramlijn 11.
Klik voor meer informatie op de roze website button.
Zin in een feestje? Kijk op onze kinderfeestjes pagina voor originele en leuke ideeën!
Tram Museum Rotterdam
Kootsekade 19
3051 PC Rotterdam
Openingstijden
10:00-16:00 uur
Prijs
Kosten inclusief retour per musuembus of -tram:
Volwassenen €5,00
Kinderen 4-11 jaar en senioren 65+ €3,00
Kinderen t/m 3 jaar en RotterdamPas gratis
Toon op kaart
Meer inspiratie


Adventure City Rotterdam
Een indoor én outdoor klimavontuur op meer dan 7000 m2. Kom klimmen met het hele gezin!
Ga naar Gouda!
Gouda heeft zo veel leuks te bieden! Ontdek welke toffe activiteiten je hier kunt doen met VVV Gouda.
Herfstvakantie in de Bieb
Herfstvakantie in de bibliotheek: creativiteit en ontdekking voor het hele gezin!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kidsreporters op een spannende missie met Majoor Maas
Kidsreporter Ilse ging met 4 meiden onlangs op een heuse patrouille met Majoor Maas bij het Mariniersmuseum in Rotterdam! Het werd een spannend mariniersavontuur, compleet met camouflage, klimmen, koken en speuren. Lees hier hoe de mini-mariniers het beleefd hebben.
Samen op pad in de herfst met de Rotterdampas
De herfst is hét seizoen om samen op pad te gaan! Regen of zonneschijn, in en rond Rotterdam is er altijd wat te doen. Van vrolijke theaterlessen tot spannende attracties en creatieve musea – deze tips maken jullie herfst extra leuk. Trek je jas aan en ontdek samen de leukste plekken van dit seizoen!
Véél te beleven voor kids én ouders in Maaspodium
Er valt dit seizoen weer heel wat te lachen, gieren, huiveren, genieten en op het puntje van je stoel te zitten in Maaspodium! Met toffe voorstellingen voor ukkies en kleuters maar ook voor oudere koters. Met volop activiteiten in de vakanties waarbij de klauwtjes uit de mouwtjes gaan. Met een onvergetelijk te vieren kinderfeestje en met dramadrankjes en borrelplankjes. Leest het allemaal hieronder en ga het in Maaspodium beleven.