Nationale Kinderherdenking 2026
Sta samen stil bij vrijheid tijdens de Nationale Kinderherdenking, live uitgezonden vanuit Madurodam.
Maandag 4 mei 2026 | Madurodam
Op maandag 4 mei komen duizenden kinderen en jongeren samen op het voorplein van Madurodam voor de Nationale Kinderherdenking. Een bijzonder moment om stil te staan bij mensen die zich hebben ingezet voor onze vrijheid – en om te beseffen dat vrijheid niet vanzelfsprekend is.
Wil jij bij de Nationale Kinderherdenking in Madurodam zijn?
Dat kan! Bestel hier je gratis tickets! Je kunt de herdenking ook bijwonen via de livestream, maandagavond 4 mei van 19.15 tot 20.25 uur.
Juist in een tijd waarin oorlog en onrust dichtbij voelen, is het belangrijk dat kinderen het verleden leren begrijpen. Het thema van dit jaar, Verleden – Vandaag, helpt om die verbinding te maken: wat gebeurde er toen, en wat betekent dat voor nu?
Tijdens de herdenking worden kinderen uitgenodigd om na te denken over hun eigen rol. Begrijpen wat er is gebeurd, helpt om keuzes te maken voor de toekomst. Bijvoorbeeld om niemand uit te sluiten, om solidair te zijn en om bij te dragen aan een wereld waarin iedereen meetelt.
De Nationale Kinderherdenking is niet alleen een moment van bezinning, maar ook van hoop. Kinderen ontmoeten elkaar, luisteren naar verhalen en ontdekken dat vrijheid iets is wat we samen moeten blijven beschermen.
Praktisch:
Datum: maandag 4 mei
Locatie: Madurodam
Gratis kaarten zijn online te reserveren
Vooraf het park bezoeken? Dat kan tussen 16.30 en 18.30 uur voor €5 p.p.
Je kunt de herdenking ook bijwonen via de livestream op maandag 4 mei van 19.15-20.25 uur
Bekijk hier een compilatie van de Nationale Kinderherdenking van vorig jaar:
Klik door naar de Nationale Kinderherdenking via de roze button.
De Nationale Kinderherdenking is op maandag 4 mei 2026. De livestream wordt uitgezonden van 19.15 - 20.25 uur.
Nationale Kinderherdenking in Madurodam
George Maduroplein 1
2584 RZ Den Haag
Openingstijden
Maandag 4 mei 2026Prijs
GratisToon op kaart
Lijstjes voor Tilburg
Blogs & inspiratie
Alle blogs
De 6 leukste speeltuinen van Tilburg en omgeving
Het is altijd fijn om lekker buiten te spelen! En waar kan je dan beter zijn dan in de speeltuin? Wij hebben de speeltuinen in de omgeving van Tilburg voor je op een rij gezet.
Twister maken met met stoepkrijt
Maak het spel Twister met Stoepkrijt! Neem de stoepkrijtmee naar buiten en teken samen met je kind het spel Twister op de grond; gegarandeerd een heerlijk moment buitenspelen!
Kinderboerderij in en rondom Tilburg
Vind jij het ook zo gezellig om samen naar de kinderboerderij te gaan? Wij ook! Maar eens een ándere kinderboerderij is wel zo leuk voor de afwisseling. Daarom hebben wij voor jou onze favoriete kinderboerderijen op een rijtje gezet. Lees je mee?