Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Verzetsmuseum Junior

Met gidslijnen, audio- en videotours voor slechtziende en slechthorende kinderen

In het Verzetsmuseum Junior maak je kennis met de aangrijpendste periode uit de recente Nederlandse geschiedenis: de Tweede Wereldoorlog.

Verzetsmuseum Junior vertelt het verhaal van Nederland in oorlogstijd aan de hand van de waargebeurde verhalen van Eva, Jan, Nelly en Henk, zelf kind in die tijd. Eva is joods, Jan heeft ouders in het verzet, Nelly zit in de jeugdclub van de Nederlandse nazipartij en Henk komt uit een alledaags gezin.

Stap in de tijdmachine en ga naar Nederland in de jaren 1940-1945. Speel het winkelspel, het spel over propaganda van de nazi’s, over geheime berichten van het verzet, het vervalsen van persoonsbewijzen, wel of niet onderduiken, of het spel over wat de oorlog nu nog betekent.

Speurboekje
Het Verzetsmuseum heeft veel spullen, die nog uit de oorlog komen. In de vier huizen van de hoofdpersonen zie je van alles terug. Met het gratis speurboekje is de reis door de tijd extra spannend. Vind jij het antwoord op alle vragen?

Nu ook geschikt voor slechthorende en slechtziende kinderen
Het Verzetsmuseum is als eerste museum in Nederland ook toegankelijk voor slechtziende en slechthorende kinderen. Dankzij gidslijnen en audio- en videotours kunnen ook slechtziende en slechthorende kinderen Verzetsmuseum Junior zelfstandig bezoeken en ontdekken waar Nederlanders in de Tweede Wereldoorlog mee te maken kregen!

Klik voor meer informatie op de websitebutton.

PS: je vindt nog veel meer toegankelijke uitjes en tips in onze categorie ‘Inclusief’.

Verzetsmuseum Junior

Plantage Kerklaan 61

1018 CX Amsterdam

Mail direct

Mail direct naar Verzetsmuseum Junior

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Toegankelijke inspiratie

Prikkelarme familieavond in het Rijksmuseum

Geniet van de kunst in het Rijksmuseum tijdens een prikkelarme openstelling!

Mega Wandel Marathon

Dit wandelfeest is Arnhem is een gezellige toegankelijke dag waar iedereen welkom is!

Toegankelijke events in april

In april staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!

De VeineDAGEN en ZiezoBEURS

Kom naar deze leuke en informatieve beurzen vol kennisuitwisseling voor mensen met een beperking!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

9x Heerlijke wandelingen met (bos)cafés rondom Tilburg

Het seizoen maakt niet uit, wandelen met kinderen is altijd heerlijk! Wist je dat Tilburg en omgeving héél veel mooie plekken heeft waar de kids uren rond kunnen struinen in de natuur? Wij verzamelden maar liefst 9 mooie plekken voor een mooie wandeling!

Kinderboerderij in en rondom Tilburg

Vind jij het ook zo gezellig om samen naar de kinderboerderij te gaan? Wij ook! Maar eens een ándere kinderboerderij is wel zo leuk voor de afwisseling. Daarom hebben wij voor jou onze favoriete kinderboerderijen op een rijtje gezet. Lees je mee?

De 6 leukste speeltuinen van Tilburg en omgeving

Het is altijd fijn om lekker buiten te spelen! En waar kan je dan beter zijn dan in de speeltuin? Wij hebben de  speeltuinen in de omgeving van Tilburg voor je op een rij gezet.

Twister maken met met stoepkrijt

Maak het spel Twister met Stoepkrijt! Neem de stoepkrijtmee naar buiten en teken samen met je kind het spel Twister op de grond; gegarandeerd een heerlijk moment buitenspelen!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief