Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Centraal Museum ontdekken

Geef je ogen de kost in het Centraal Museum tijdens Museumnacht Kids Utrecht!

Op zaterdag 7 februari is het zover: dan kunnen alle kids tussen de 4 en 12 jaar (en hun ouders) op avontuur bij de musea van Utrecht. Tijdens Museumnacht Kids Utrecht openen maar liefst 12 locaties hun deuren van 17.00 tot 21.00 uur speciaal voor gezinnen. Van Utrechtse iconen tot plekken waar je misschien nog nooit bent geweest.

Hieronder wordt het aanbod van een van de locaties uitgelicht.

Centraal Museum

Tijdens Museumnacht Kids Utrecht draait alles om ontdekken, plezier en anders kijken. Daarom kun je in het Centraal Museum kunst op drie bijzondere manieren beleven: als bezoeker, als maker én als onderdeel van een kunstwerk.

In Collectie Centraal ga je samen op pad en leer je tijdens een rondleiding kijken als een echte kunst-speurneus. Tijdens de workshops mag je zelf aan de slag en maak je je eigen heuse mini-meesterwerken. Ook kun je jezelf laten omtoveren tot een meesterwerk door samen met je familie in een 17e-eeuws schilderij te stappen. En buiten, in de museumtuin, staan allerlei speelse opdrachten en interactieve spellen klaar.

Wil je op de hoogte blijven en vast meer weten over de programmaonderdelen, de swingende afterparty en nog veel meer? Klik dan via de roze button door naar de site!

Data:

  • zaterdag 7 februari 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Museumnacht Kids Utrecht

Agnietenstraat 1

3512 XA Utrecht

Openingstijden van 17.00 tot 21.00 uur
Toon op kaart

Meer inspiratie

Proefles Theaterschool Utrecht

Laat kinderen groeien met theater bij Theaterschool Utrecht. Al voor kinderen vanaf 2 jaar!

Fabriek Woerden

Superleuke indoor activiteiten bij de Fabriek Woerden voor kids van verschillende leeftijden!

Dirk Scheele popconcert (2+)

Dirk Scheele is terug met een vrolijk popconcert voor kinderen in TivoliVredenburg!

Tempo (7+)

De ritmes vliegen om je oren in dit theatrale familieconcert in TivoliVredenburg!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Lente-uitjes – jeugdtheater in de vakantie

In de vakantie is festival Lente-Uitjes er weer. Maar liefst acht theaters in Utrecht, Houten en Amersfoort doen mee aan dit jeugdtheaterfestival, met een afwisselend programma voor kinderen van 1,5 t/m 12 jaar!

8x Frankrijk op z’n mooist met RCN.

Nog niet geboekt voor de zomervakantie? Of met korting op vakantie in de meivakantie? Bekijk onze héérlijke tips voor een vakantie in de mooiste Franse regio's. Alle RCN Vakantieparken in Frankrijk zijn kindvriendelijk, Nederlandstalig en organiseren in de schoolvakanties activiteiten voor alle leeftijden. Boek snel, de mooiste plekjes vliegen weg!

Podium Sprits = theater, dans en muziek voor een jong publiek!

Podium Sprits presenteert vier keer per maand kindervoorstellingen van verschillende professionele jeugdgezelschappen. Twee daarvan zijn een peuterochtend (vanaf 0,5 tot 4 jaar). De peuterochtenden zijn altijd op een doordeweekse dag, dus perfect voor jouw mama-, papa-, opa of oma-dag! Liever met de hele familie het theater ontdekken? Kom dan op zondagen naar het theater voor mooie familievoorstellingen.

Nieuwsgierige kids…. opgelet!

Heb jij ook van die onderzoekende kinderen thuis? Die overal even aan willen zitten of in willen kijken? En alles tot op de bodem uit willen zoeken? Dan is het Universiteitsmuseum Utrecht echt iets voor jullie. In dit interactieve museum mogen kinderen in verschillende zalen van alles onderzoeken en ontdekken. Wij gingen je vast voor! Het spannendste was toch wel…de mysterybox! Wat zou daarin zitten?

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief