Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Dierenweide Berkum

Kinderboerderij Berkum een fijne plek voor het gezin.

Gezinnen houden van dieren in hun omgeving. Ook een wijk als Berkum kan dus niet zonder dierenweide. Schapen en geiten, konijnen; er is van alles te zien en te beleven. Je vindt de dierenweide aan de van ’t Hoffpad, aan het eind van de Lorentzlaan.

Welke dieren wonen er op de dierenweide?
Als eerste noemen ze de ezels Amalia en Lorenzo. Dan zijn er de dwerggeitjes en sinds februari 2024 wonen Dina en Rudy, 2 hangbuikzwijntjes, in het varkensgedeelte, waar ze heerlijk kunnen wroeten. Ook is Mien er nog, zij is een kruising van een Engels minivarkenras en het kune kune (vet en rond) varken.

Ook hebben we schapen: Soay schapen, hun verre voorouders komen uit Schotland, ze zijn bruin en ze hoeven niet geschoren te worden omdat ze uit zichzelf verharen en Schoonebekers, deze schapen komen van de Drentse heide. Het is de bedoeling elk jaar wat verjonging in de veestapel te brengen, waarbij we ook rekening willen houden met het dierenwelzijn, haalbaarheid en duurzaamheid.

Rond de boerderij scharrelen de kippen, kalkoenen en duiven. De konijnen hebben hun eigen onderkomen. De cavia’s hebben binnen hun onderkomen, maar kunnen met een speciale loopbrug overdag naar buiten in hun eigen caviaweide. Zowel het binnenhok en de caviaweide zijn makkelijk te bereiken voor kleine kinderen.

Meer info via de website button

Kinderboerderij Berkum

Lorentzlaan 71

Zwolle

Mail direct

Mail direct naar Kinderboerderij Berkum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Jungle-avontuur in de meivakantie

Ga op expeditie bij Pantropica! Spot wilde dieren en beleef samen het coolste vakantie-avontuur.

Tussen Kunst & Kidz week bij het Zuiderzeemuseum

In de meivakantie organiseert het museum de Tussen Kunst & Kidz week voor kinderen én hun families!

Waterspeel-doeplaats Heino

Waterspeel- en doeplaats Aver in Heino

Doepark Nooterhof

Een prachtige groene oase om te spelen voor jong en oud! Een heerlijke plek om te spelen!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

De 10x leukste buiten (natuur)speeltuinen in Zwolle

Naar de speeltuin is altijd leuk! We klommen, spetterden, gleden en draaiden wat af... Deze 10 horen bij onze favoriete buitenspeeltuinen in Zwolle. Urenlang speelplezier gegarandeerd!

14x tips voor in de Meivakantie! Wat gaan jullie doen?

Heb jij al plannen voor de meivakantie? Er is weer ontzettend veel leuks te beleven met het hele gezin. Hieronder vind je een heleboel toffe uitjes en activiteiten en om samen mooie herinneringen te maken!

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief