Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Waterspeel-doeplaats Heino

Waterspeel- en doeplaats Aver in Heino

Water als speelgoed verveelt nooit! Kom daarom naar de waterspeel- en doeplaats in Aver Heino. Hier kun je naar hartelust spelen met en in het water! 
Ga over de wiebelbrug of via de stapstenen door het water. Of ga met de grondwaterpomp aan de slag, graaf rivieren en bouw dijken. In de speciale informatiekiosk kun je allerlei dingen lezen over water en laat Droppie Water je leuke spelletjes en proefjes zien die je kunt doen. Of klim in de boomhut of ga met een nat pak lekker over de rekstokbrug.

Waterberging
De waterspeel- en doeplaats Aver Heino legde het Waterschap Drents Overijsselse Delta aan in een speciaal gebied voor de opvang van water. Deze ‘waterberging’ houdt in droge perioden het water langer vast en in natte perioden zorgt het ervoor dat het teveel aan water opgevangen kan worden. Het leuke aan waterbergingen is niet alleen dit opvangen van water, maar ook het mooie effect wat het op de natuur heeft. Er groeien en bloeien veel planten, en dieren als de kikker, de lepelaar, de reiger en diverse kleine dieren weten de berging ook te vinden.

Kids doetip!
Je eigen stroomgebied

Wat heb je nodig?
Een zanderige plek bij het water
Bouwmaterialen zoals:
Verschillende soorten zand (grof en fijn)
Kiezels en stenen
Takken
Flessen of emmers met water
Zoek een zanderige plek. Een plek waar je lekker kunt graven en bouwen, zonder dat anderen daar last van hebben. Bouw een heuvellandschap dat afloopt naar een breed vlak land. Laat hier het water overheen stromen. Zo ontstaan kronkelende rivieren die obstakels tegen komen, breder worden en uitmonden in een meer.

Een proefje
Giet boven de heuvel voorzichtig water uit de fles. Wat gebeurt er met de ‘regen’? Zakt het water de grond in? Stroomt het water van de heuvel en ontstaan er één of meerdere riviertjes? Veel plezier met ontdekken

Boerderij Aver

Lemelerveldseweg

Heino

Openingstijden De waterspeelplaats is te vinden langs het fietspad bij de voormalige proefboerderij Aver Heino.
Prijs Gratis

Meer inspiratie

Supervoordelig met het OV

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Zandstuifgebied De Haere

Dit is een toffe plek om lekker te rennen, te vliegen, te klimmen en om een zebra te spotten!

Eropuit in de meivakantie bij het Gevangenismuseum

Meivakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum

Meivakantie: Knutsel jouw eigen kunstwerk

Meivakantie: Knutsel jouw eigen meesterwerk bij ANNO Zwolle

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

Meivakantie in het Zuiderzeemuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Leve de koning, Hoera, hoera, hoera! Eropuit met de kids op Koningsdag

Leve de koning, Hoera, hoera, hoera! Eropuit met de kids op Koningsdag 2026! Wij hebben de leukste tips en adresjes voor je verzameld in en om Zwolle.

Hoe word ik RIJK op Koningsdag?

27 april is het Koningsdag! Lees onze 12 favorieten hoe de kids op een makkelijke manier een leuk centje verdienen!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

17x oranje traktaties voor Koningsdag

Met deze 17 oranje recepten voor Koningsdag maak je er een extra feestelijke dag van. En hoe leuk om samen met je kinderen in de keuken te staan en zelf deze oranje lekkernijen te maken! Vier een gezellig en smakelijk oranjefeestje met je gezin!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief