Natuur
De leukste natuuractiviteiten in de regio Nijmegen
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in de regio Nijmegen.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
Planet Awesome
Karten, lasergamen, Glow in the Dark Golf, VR Escaperoom..het kan allemaal bij Planet Awesome!
Landgoed Mookerheide
Ontdek het mooie Landgoed Mookerheide! Er zijn volop leuke wandelingen!
Tiergarten Kleve
Bezoek ook eens deze mooie dierentuin in Kleve in Duitsland, net over de grens bij Nijmegen.Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Nijmegen. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Spreekwoordenpad
Een superleuke wandelroute voor het hele gezin bij de Duivelsberg!
De Kraaijenbergse plassen
Een middagje of een dagje iets actiefs doen? Kom dan naar de Kraaijenbergse plassen!
Ontdek Fort Pannerden
Fort Pannerden heeft in de voorjaarsvakantie een supertof activiteitenprogramma voor gezinnen.
Speelboerderij De Elzenhoek
Knuffel met cavia's, speel in de natuur en nog veel meer dat kan bij Kinderboederij De Elzenhoek in Oss!
Maak je eigen speurtocht
Stippel jouw eigen speurtocht uit met de gratis app Troovie! Ook leuk voor jouw kinderfeestje!
Millinger Theetuin
Wandelen, wat eten en drinken en genieten? Kom dan naar Millinger Theetuin in Millingen aan de Rijn!
Imkerij Immenhof
Bezoekerscentrum, rondleidingen, honing en andere bijenproducten, tuinen & zorgimkerij
Osje Route!
Neem je kids mee de bossen in van Herpenduin in Berghem en doe samen de Osje Route!
Landerij De Park
Een gloednieuw centrum om de natuur te ontdekken en lekker te spelen vind je in Park Lingezegen!
Boot verhuur
Gezellig varen met het gezin? Huur een bootje bij Strandpaviljoen Dushi!
Hortus Nijmegen
Kom kijken naar de Arcadische en Botanische tuin van Hortus Nijmegen! Prachtig stukje natuur!
Zelfgeplukt
Wil jij graag bloemen plukken en jouw eigen boeket samenstellen? Breng dan een bezoekje aan Zelfgeplukt!
Florapark
Met een dierenweide, trapveldje en speelweide heeft dit park van alles te bieden voor jong en oud.
Speelbos Uden!
Lekker ravotten in het Speelbos in Uden!
Dirk Das pad 5+
Gezellig struinen in het bos? Loop dan deze avontuurlijke wandelroute in het bos bij 't Zwaantje!
preHistorisch Dorp
Reis 10.000 jaar in één dag in het preHistorisch Dorp.
Docus de das avonturenpad!
Een mooi, leuk, gezellig en sportief avontuur, dat is een wandeling over het Docus de Das-avonturenpad!
Landgoed Mookerheide
Ontdek het mooie Landgoed Mookerheide! Er zijn volop leuke wandelingen!
Landwinkel de Zandroos
Het hele jaar door is er wat te beleven bij de Zandroos.
De Speulplek Avonturiers
Tijdens De Speulplek Avonturiers kun je weer heerlijk buiten een middagje door de natuur struinen.
Uitkijktoren Weurt
Laat je verrassen door het uitzicht, de natuur en de geschiedenis!
Herperduin
In dit prachtige natuurgebied in de Maashorst is zoveel te beleven voor het hele gezin!
Kabouterpad in de Maashorst
Het Natuurcentrum De Maashorst biedt allerlei mogelijkheden om met kinderen bezig te zijn in de natuur!
Dijkmagazijn Bemmel
In het Dijkmagazijn kun je de natuur uit de omgeving in een notendop zien! Ook leuke natuurtochten!
Natuurpad in de Wijngaard
Bij Wijngaard De Plack in Groesbeek kun je kippen kijken en de wijngaard ontdekken!
Rondje vennen
Trek eropuit de natuur in bij De Hatertse en Overasseltse vennen!
Smartphone speurtocht Lotje
Met deze superleuke speurtocht ga je bij op zoek naar De Geheime Sleutels van De Duivelsberg!
Dagtocht onderwaterfiets
Wil je lekker met je kinderen de natuur in? Ga dan lekker op pad met de onderwaterfiets van Koloon!
Het Aardbeienland
Een droom vol fantasieën over aardbeien? Kom dan naar Het Aardbeienland in Horst!
Kasteel Rosendael
Zoveel prachtige kastelen en parken in de buurt! Ben je al eens bij Kasteel en park Rosendael geweest?
Strandpark Slijk-Ewijk
Ideaal recreatiegebied om met hele gezin te zwemmen, windsurfen, kanoën, wandelen en fietsen!
Natuurtuin Goffert
Hou jij van natuur? En wil je de natuur ontdekken? Kom dan naar natuurtuin Goffert!Meer inspiratie
10x leuke lente activiteiten
Hoe halen jullie de lente in huis? Welke activiteit mag dit voorjaar écht niet ontbreken? Voor de zonnige én regenachtige lentedagen hier 10 leuke dingen om samen met je kinderen te doen. Gewoon lekker thuis!
Voorjaarsvakantie: leuke uitjes in en om Nijmegen
Voorjaarsvakantie! Tijd om carnaval te vieren, op vakantie te gaan én natuurlijk lekker al die leuke uitjes in onze regio ontdekken. Van toffe films, workshops en actieve uitjes tot een museum bezoeken, een festival en nog veel meer. Bekijk de uitjes hieronder en ga er samen op uit.
Kerstvakantie: leuke uitjes in en om Nijmegen
Kerstvakantie! Er is weer zoveel leuks te beleven in en om Nijmegen. Schitterende lichtjeswandelingen, leuke activiteiten in musea, mooie films en familievoorstellingen én uitjes om lekker de energie kwijt te kunnen. Bekijk ze hieronder en ga er samen op uit.
8x herfstdecoratie maken
Haal de herfst in huis met deze leuke herfstknutsels die kinderen zelf of met hulp kunnen maken.
Leuke herfstvakantie-uitjes in en om Nijmegen
Yes, het is herfstvakantie. Dé vakantie waarbij er in onze regio echt zo te gek veel te beleven is voor gezinnen.
4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen
Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!
Herfstbingo
In deze tijd van het jaar is het zo mooi in het bos met al die kleuren en herfstschatten! Wil je een boswandeling extra leuk maken, neem dan de Kidsproof Herfstbingo kaart mee voor onderweg! Wie heeft er als eerste BINGO?
Knutselen met kastanjes en eikeltjes
Verzamelen maar! In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen en ook zó leuk om mee te knutselen.Activiteiten en uitjes in de natuur in de regio Nijmegen
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park of stadspark in de omgeving van Nijmegen, Wijchen en Beuningen. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Nijmegen, Wijchen, Beuningen, Malden, Groesbeek, Bemmel en Lent.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de regio Nijmegen
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in en om Nijmegen, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Nijmegen, Wijchen en Beuningen
In Nijmegen, Wijchen, Beuningen, Malden, Groesbeek, Bemmel en Lent zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!