De Passiflorahoeve
Ontdek de 5 verschillende vlindertuinen van De Passiflorahoeve!
De Passiflorahoeve in Harskamp is meer dan alleen een vlindertuin. Het is de meest uitgebreide vlindertuin van Europa. Je vindt hier namelijk 5 soorten vlindertuinen. De vlinderkassen zijn gezamenlijk wel 2500 m2 groot. Dat is gewoon heel speciaal omdat dit betekent dat je bij ons het hele vlinder-proces kunt zien. Van eitje tot rups, cocon en vlinder. Ze kweken hier Europese en Tropische vlinders. En dat alles laten ze je graag zien!
Slechts 4 maanden per jaar geopend voor individuele bezoekers en groepen. De deuren zijn dan van juni t/m september dagelijks (m.u.v. zondag) geopend van 10.00 tot 16.00 uur.
Speurtocht
Speciaal voor kinderen vanaf ongeveer 6 jaar is er een leuke speurtocht samengesteld die voor € 1,00 te verkrijgen is bij de informatiebalie. Ze leren er allemaal leuke dingen over planten, vlinders en onze hoeve. Na afloop krijgen de kids nog een verrassing.
Spelen
Bij de ingang van de tuinen is een mooie, grote speeltuin. Hier kunnen kinderen van verschillende leeftijden heerlijk spelen. Er is een grote en kleine glijbaan, schommel, trampoline, wip-wap, wipkip en een klimrek. De ouders of begeleiders kunnen er lekker aan de picknicktafels genieten van een drankje terwijl ze ondertussen de kinderen in het oog kunnen houden.
Ontdekken
De Passiflorahoeve is een ontdekkingsreis voor kinderen! De meest prachtige schepsels zullen ze hier misschien wel voor het eerst zien. In de Tropische Vlindertuin zien ze onder andere doorschijnende vlinders of vlinders zo groot als hun eigen hand. Er fladderen hier wel 40 soorten vlinders tegelijk rond. De waterval met beekloop, mondt uit in een vijver met kleine vissen. Hier komen de vlinders drinken, dus valt er veel te ontdekken. Daarna kom je bij de rupsen, die vel groen kunnen zijn of wit, blauw, geel en met haren of sprieten. Die zie je niet in je eigen tuin omdat deze uit andere werelddelen komen. De kinderen en begeleiders ontdekken in deze Tropische kas letterlijk een nieuwe wereld.
Meer weten? Klik dan even door naar de website
De leukste uitstapjes voor ouders en kids vind je natuurlijk op Kidsproof Arnhem!
Passiflorahoeve
Oud Willigerweg 1
6732 GB Harskamp
Openingstijden
juni t/m september dagelijks (m.u.v. zondag) geopend van 10.00 tot 16.00 uur.Toon op kaart
Lijstjes voor Arnhem
Meer inspiratie
7x leuke gezinsuitjes op de Veluwe
Of je nu in deze regio op vakantie bent of je wilt een dagje eropuit naar de Veluwe, altijd een topplek!
Kröller-Müller Museum
Ontdek de beeldentuin, speel het dobbelspel of speurspel of ga op blind date met een kunstwerk.
Supervoordelig met bus en regionale trein
Voordelig eropuit in de zomervakantie? Beter pak je de bus of trein met hoge kortingen!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Muziekzomer Gelderland met kinderen
Ontdek samen hoe leuk klassieke muziek kan zijn! Tijdens Muziekzomer Gelderland genieten jullie van vrolijke familievoorstellingen en concerten door jong muzikaal talent.
7x leuke gezinsuitjes op de Veluwe
Of je nu in deze regio op vakantie bent of je wilt een dagje eropuit naar de Veluwe, er is hier in de zomer ook zoveel te beleven!
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!