Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Vakantie op de ontdekzolder

Speciaal voor kinderen die het Haags Historisch Museum deze vakantie bezoeken: speurtocht en activiteiten

Ga je deze voorjaarsvakantie mee op ontdekkingstocht in het Haags Historisch museum?

Zelf ontdekken
In het weekend en in de Haagse schoolvakanties kunnen kinderen in de Salon en op de Ontdekzolder terecht. Op de Ontdekzolder zijn kinderen de baas: ze komen alles te weten over het leven rond 1900 door het zelf uit te proberen. Zo is er een verdwenen-geluiden-quiz, een auto die aangeslingerd moet worden, oude schoolbankjes en een echte telefooncentrale.

In de Salon kunnen kinderen kleuren, een film bekijken over het jaar 1900 en spelletjes spelen. Ook kun je op de binnenplaats spelletjes doen: probeer maar eens te steltlopen of speel net als vroeger met een diabolo, krijt of springtouw!

Poppenhuizen
Op het grote poppenhuis van jonkvrouwe Lita de Ranitz raak je eigenlijk nooit uitgekeken. Kleine schilderijtjes en mini-meubeltjes… wat kun jij er allemaal in ontdekken?

Speurtochten en kijktochten door het museum
– Een Spinnensafari met Simon Smalpoot: met de speurtocht van Simon de Spin kunnen de kinderen alles op een spannende manier ontdekken, en gaan zij het hele museum door. Voor kinderen vanaf 6 jaar.
– Speuren met de Haga rapper: met deze speurtocht komen kinderen door middel van raps achter de geheimen van verschillende collectiestukken in onze vaste presentatie Typisch Haags. Voor kinderen vanaf 8 jaar.
– Oog voor detail: Een kijktocht speciaal gemaakt bij de tijdelijke tentoonstelling die op dit moment in het museum te bewonderen is Zoom in en uit en zoek bij elk detail de echte museumvoorwerpen.

Het Kinderspoor
Het Kinderspoor bestaat uit een aantal elementen in de vaste collectie van het museum. Op een speelse wijze leren de kinderen over typisch Haagse aspecten zoals het koningshuis, de ooievaar en de leeuw, arm en rijk en Haagse kunstenaars door de eeuwen heen.

Op dit moment is de tentoonstelling Nooit gebouwd Den Haag te zien. Deze tentoonstelling laat tientallen bijzondere, Haagse plannen zien die niet uitgevoerd zijn. Kijk eens met andere ogen naar de vertrouwde stad!

Voor meer info klik je op de roze button.

Data:

Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.

Haags Historisch Museum

Korte Vijverberg 7

2513 AB Den Haag

Openingstijden Ontdekzolder open in het weekend en schoolvakanties. Voor exacte tijden: zie website
Maandag: gesloten.
Dinsdag tot en met vrijdag: 10.00 - 17.00 uur
Zaterdag en zondag: 12.00 - 17.00 uur
Prijs zie website
Mail direct

Mail direct naar Haags Historisch Museum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Fien & Teun gaan op schattenjacht!

Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!

Bunkerdag 2025

Unieke kans: Bekijk hoe een bunker er van binnen uit ziet tijdens de Bunkerdag!

Kleuterbios: Pip en Posy

Een onvergetelijke bioscoopervaring bij Kinepolis Leidschendam voor de allerjongste filmhelden!

Bounce Valley springt eruit

Kom lekker bouncen! Bounce Valley is een fantastisch luchtkussenpark in Zoetermeer en Delft!

Uitgelicht

Ga met school naar Cinekid

Luchtvaartmuseum Aviodrome

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Het Zeeheldenkwartier: dé plekken voor ouders en kids!

Het Zeeheldenkwartier in Den Haag is een wijk waar zowel jij als je kinderen volop kunnen genieten! Met zijn gezellige sfeer, unieke winkels en talloze kindvriendelijke activiteiten is een hotspot lijstje zo gemaakt!

Naar Kooman’s Poppentheater in Den Haag!

Verscholen in Den Haag vind je het oudste poppentheater van Nederland: Kooman's Poppentheater. Blogmama Zi bezocht het samen met haar dochtertje. Lees hier hun ervaring!

Zingen bij de Academy of Vocal Arts is súperleuk!

Dat zingen bij de Academy of Vocal Arts een gewéldige ervaring is voor je kind, lees je in dit toffe blog van de trotse moeder van Sam.

Dagje Scheveningen met kinderen!

Scheveningen, de bekendste badplaats van Nederland, bruist van activiteiten voor gezinnen: van spelen in de golven en genieten van het strand tot het ontdekken van de leukste attracties, spannende activiteiten en gezellige horecaspots – dé hotspots voor een onvergetelijk dagje weg delen we hier!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes bij jou in de buurt? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief!

Aanmelden nieuwsbrief