Natuur
De leukste natuuractiviteiten in en om Leiden
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in de regio Leiden.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
Met de kids naar Den Haag!
Stad, strand, attractieparken... Den Haag is een geweldige bestemming voor het hele gezin!
Onder de loep. Minikunstwerkjes in het LAM museum.
Mini. Magisch. Meesterlijk. Geniet van grootse miniatuurkunst in het LAM museum op Landgoed Keukenhof!
Ontdek het vernieuwde SEA LIFE Scheveningen
Ga op avontuur bij SEA LIFE Scheveningen en duik in een vernieuwde onderwaterwereld vol bijzondere dieren
Zomertekenschool: zomer van je dromen
Ontdek hoe je jouw dromen op papier zet in de Zomertekenschool in het altijd leuke Kinderboekenmuseum!
CORPUS UNLOCKED
Deze zomer is jouw lichaam het spel bij CORPUS UNLOCKED! Merk jij wat er in je lichaam gebeurt?
Watertuin en workshops Rijksmuseum Boerhaave
Wat is waarheid? Leuke workshops voor nieuwsgierige kids bij Rijksmuseum Boerhaave deze zomer!
Monstermysterie in het RMO
Help zoeken naar het ontsnapte monster deze zomer in het Rijksmuseum van Oudheden! 7+Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Leiden. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Speuren en spelen in Meijendel
Lekker naar buiten met je kids in het Monkeybos en ontdek alles over de natuur in de Duincampus!
Dwalen door het Maisdoolhof
Een speurtocht in het Maisdoolhof Haarlemmermeer bij Boerderij het Groene Hart.
Vossentocht voor kleintjes
Voor de allerkleinste speurders is de Vossentocht in Meijendel heel erg leuk en leerzaam!
Hortus botanicus Leiden
Picknicken, speuren en bijzondere planten bewonderen doe je met je kinderen in de Hortus in Leiden!
Hoeve Cronesteijn
Heerlijke plek waar je groente, fruit en bloemen kunt plukken.
Tulip Experience Amsterdam
Ontdek de magie van Nederlands grootste icoon: de tulp! Leuk gezinsuitje in Noordwijkerhout!
Boerenlandpaden
De paden op, de lanen in! Prachtige wandelroutes dwars door weilanden en langs leuke boerderijen.
Vleesetende Planten Show
Bewonder spectaculaire vleesetende planten én doe mee aan leuke activiteiten bij Hortus botanicus Leiden
Intratuin Lisse
De Intratuin in Lisse is heel leuk met kinderen! Met speeltuin, kinderworkshops en feestjes!
Park Rusthoff
Een prachtig park in Sassenheim met kinderboerderij, heemtuin, schooltuintjes en paviljoen.
Alpaca boerderij
Ontmoet de alpaca’s en beleef de mooiste avonturen op de alpacaboerderij, succes verzekerd!
Nieuwkoopse Plassen
In, op en rondom de Nieuwkoopse Plassen van Natuurmonumenten, is er altijd wat te doen!
Annemieke’s pluktuin
Een prachtig boeket bloemen plukken in Annemieke's pluktuin. Daar word je helemaal blij van!
Natuurboerderij Tante Tokkie
Zo leuk, op de natuurboerderij bij Tante Tokkie krijg je een kijkje in het leven op de boerderij!
Kidsproof Buitenbeestfeest
Kom naar de gratis Kidsproof.nl Buitenbeestfeesten van Naar buiten! Gratis en avontuurlijk voor iedereen!
Fruit plukken
Je eigen fruit plukken? Bij deze leuke fruitkweker zijn ze helemaal ingericht op de zelfpluk!
Kabouterpad Langevelderslag Noordwijk
Duinkabouterpad Langevelderslag bij Strandrestaurant Nederzandt in het Hollands Duin. 6 t/m 9 jaar
Op wildpluk avontuur
Lekker struinen en onderweg pluk je wilde groenten en kruiden. Leuk met de kinderen!
De Horsten
Héérlijk wandelen, struinen en tot rust komen in De Horsten mét een prachtig theepaviljoen!
Met school naar Akkerlust!
Bij Boerderij Akkerlust kun je zelf terecht maar ook met school en BSO!
Wilde Weide Tuin
Pluk, proef en geniet van de Wilde Weide Tuin bij kaasboerderij De Vierhuizen!
Vogelhoff en Bijenhoff
Struinen, fietsen en relaxen in dit weidevogelgebied in de Oostvlietpolder met vogelhut en bijenstal.
Speuren tussen planten en beelden
Gratis speurtocht in de Heemtuin Leiderdorp in de zomervakantie.
Wassenaarse Slag
Altijd heerlijk vertoeven op het strand bij Wassenaar. Ook fijn wandelen door de duinen!
Recreatiegebied Vlietland
Zwemmen, zeilen, surfen, kanoën, vissen, klimmen, wandelen, skaten en nog veel meer... bij Vlietland!
Blote Voetenpad Boskoop
Beleef de natuur op een unieke manier en sluit je bezoek af met een heerlijk drankje in het theehuis.
Duinkabouterpad (3+)
Start jullie kabouterpad bij restaurant Langs Berg en Dal in Noordwijk
Parklanden
Voor de tofste boerenfeesten en activiteiten moet je bij Parklanden in Nieuw-Vennep zijn!
Verse bloemen, zelf plukken
Bij S. Pennings groeien en bloeien tulpen en pioenen, maar ook prachtige zomerbloemen.
Vogels spotten!
Hé pap, is dat een Lepelaar? Bij de Vogelplas kun je geweldig vogels spotten. Neem je verrekijker mee!
De Avonturentuin
Activiteiten rond de moestuin in Leiden met aandacht voor je kind met een sociaal emotioneel leerdoel
Zelfoogsttuin Zoeterwoude
Zelf je eigen groenten en bloemen oogsten Bij Mei in Zoeterwoude! Kom oogsten!Meer inspiratie
10x gave buitenspeeltuinen in en om Leiden!
Wij zijn dól op speeltuinen. We hebben voor jou de állerleukste buitenspeeltuinen en natuurspeeltuinen op een rij gezet. Waar gaan jullie als eerste heen?
De Leukste Uitjes in Alphen aan den Rijn en Boskoop
Rosanne woont sinds kort met haar gezin in Alphen aan den Rijn en ontdekt graag Kidsproof adresjes. Deze keer Boskoop en Alphen: van blotevoetenpad tot kattencafé!Activiteiten en uitjes in de natuur in de regio Leiden
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park of stadspark in de omgeving van Leiden, Bollenstreek en Groene Hart. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Noordwijk, Alphen aan de Rijn, Oegstgeest, Noordwijkerhout, Lisse en Voorschoten.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de regio Leiden
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in en om Leiden, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Leiden, Bollenstreek en Groene Hart
In Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Noordwijk, Alphen aan de Rijn, Oegstgeest, Noordwijkerhout, Lisse en Voorschoten zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!