Natuur
De leukste natuuractiviteiten in de regio Rotterdam
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in de regio Rotterdam.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Rotterdam. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Biesbosch MuseumEiland
Spelen en dammen bouwen in de Biesbosch Beleving op Biesbosch MuseumEiland!
De Karperhoeve
Er is van alles te beleven op manege De Karperhoeve, van workshops tot spelletjesdagen!
Trompenburg Tuinen
Breng een bezoekje aan Trompenburg Tuinen & Arboretum met voor kids een doe-tocht en een zoekplaat
Speeleiland Krimpenerhout
Op Speeleiland Krimpenerhout kun je heerlijk spelen in, bij of op het water!
Klein Profijt
Geniet van de mooie natuur en leuke activiteiten bij Klein Profijt!
Frisia Rondvaarten
Ontdek de wonderlijke wereld van zeehonden met Frisia rondvaarten!
Natuurgebied Broekpolder
Laat je verrassen door al het moois dat recreatiegebied De Broekpolder in Vlaardingen te bieden heeft!
Uitkijktoren De Tureluur
Kom vogels spotten in vogelparadijs Ackerdijkse Plassen met Natuurmonumenten Zuid-Holland!
Luchtpark Hofbogen
Gezellig picknicken op de picknickweide van Luchtpark Hofbogen in Rotterdam
Dwalen door duinen
Lekker uitwaaien en banjeren door het zand in de Van Dixhoorndriehoek!
Het Jeugdspeelpark
Een speeltuin en kinderboerij in één: ontdek dier en natuur in Jeugdspeelpark in Hendrik Ido Ambacht
PiXlife Nature Xperience
Beleef met het hele gezin PiXlife Nature Xperience – dé bestemming voor natuurliefhebbers!
Educatieve Tuin Tamarinde
Geniet van de natuur of steek de handen uit de mouwen bij Educatieve Tuin Tamarinde!
Knapzakroute door de polder
Haal een frisse neus en struin met je knapzak door de polder tijdens deze leuke knapzakroute
Ontdekkingstocht van OERRR
Leer meer over de natuur tijdens de spannende ontdekkingstocht van OERRR op Tiengemeten!
Annie M.G. Schmidtpark
Een park met een zwembad, skatepark, natuurspeeleiland en nog veel meer..
Natuurspeeltuin Kethelpoort
Lekker spelen, ravotten en genieten doe je bij Natuurspeeltuin Kethelpoort in Schiedam!
Beleef de Biesbosch
Kijkend, varend en spelend alles te weten komen over de Biesbosch op het Museum Eiland!
Waarom een Rotterdampas?!
Meer gratis activiteiten, meer korting op toffe uitjes en meer plezier met de Rotterdampas!
Klimbos Zuid-Holland
Kom klimmen en klauteren bij het avontuurlijkste uitje van Zuid-Holland
De Veldlinden
Neem een kijkje op Zorgboerderij De Veldlinden in de Dordtse Biesbosch!
Pluktuin van De Buytenhof
Kom je eigen boeket plukken in de bloemenpluktuin van Zorgboerderij de Buytenhof
Ontdek Eiland IJsselmonde
Er is zoveel te doen, zien en ontdekken op Eiland IJsselmonde! Ga je mee op avontuur in de natuur?
Lage Bergsche Bos
Kom een stukje Rotterdamse natuur opsnuiven in het Lage Bergsche Bos!
Buitenplaats Brienenoord
Denk-, werk-, maak- en speelplek voor alle leeftijden op het Eiland van Brienenoord!
Libelleroute
Wandel of fiets door de duinen bij Voorne, waar de duinen nog elke dag veranderen van vorm!
Kabouterpad Krimpenerhout
Op kabouteravontuur in de Krimpenerhout
Tropical Zoo
Ontdek tropische dieren, prehistorische fossielen en doe leuke activiteiten in Berkenhof Tropical Zoo!
Kabouterpad Waalbos
Ga mee met Kabouter Rezoord en Corvus de Kraai op avontuur in het Waalbos!
Ouddorp Duin
Ouddorp Duin: het leuke strandplein voor familiemagie en ontspanning!
Bird Bricks
Ontdek kleurrijke vogels van LEGO en bouw zelf mee in OuddorpMeer inspiratie
Uitjes aan, op en in het water in de regio Rotterdam
Denk je aan Rotterdam, dan denk je naast de skyline ook aan water, véél water. Daarom hieronder de leukste waterattracties in en om Rotterdam (en iets verder weg) voor je op een rijtje. Veel spetterpret!
3 x leuke blotevoetenpaden in de regio Rotterdam
Met de blote voetjes lekker door het zand, water en modder struinen; kids love it! Bij deze 3 leuke blotevoetenpaden in de regio Rotterdam kunnen ze naar hartelust hun gang gaan!
10x te gekke uitkijktorens in Nederland
In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Arnhem) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!
Eropuit met je peuter, kleuter of dreumes
Met je kleintje eropuit? Een 2-, 3-, 4 of 5-jarige de grote wereld laten ontdekken levert mooie momenten én herinneringen voor later op! We hebben een aantal héle leuke peuter-, kleuter- en dreumes uitjes verzameld, speciaal voor jonge kinderen in de leeftijd 2 tot 5 jaar. Zodat jij en je kleine mannetje of vrouwtje mooie herinneringen kunnen gaan maken!
Rotterdampas: 8x doen met kids in de meivakantie
Met de kinderen op pad in de meivakantie met de Rotterdampas? Dan heeft de regio Rotterdam een supergroot aanbod aan uitjes! Van speuren naar kabouters tot midgetgolfen aan de Maas en pizza eten op het water. Met deze tips voor de meivakantie haal je alles uit jullie Rotterdampas en plannen jullie voordelig een paar heerlijke familie-uitjes.
Bij deze boerderijwinkels haal je heel veel lekkers!
Zelfgebakken brood en koek, mals vlees, romige kazen, verse zuivel, groente & fruit, pure honing en oud-Hollands snoepgoed… Bij deze boerderijwinkels in de regio geniet je van al het lekkers dat het boerenleven te bieden heeft!
7 leuke boswandelingen met kinderen in de regio Rotterdam
Heerlijk met de kids de bossen in voor een mooie wandeling, wij doen het regelmatig. We verzamelden 7 superleuke wandelingen met kinderen in het bos voor je!
Op avontuur in en rond de haven: start bij Port Pavilion
Op zoek naar een verrassend uitje met het gezin in de regio Rotterdam? Breng dan eens een bezoek aan Port Pavilion op de Leuvehaven. Deze plek is dé start voor een dag vol havenavonturen.Activiteiten en uitjes in de natuur in de regio Rotterdam
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park of stadspark in de omgeving van Rotterdam, Dordrecht en Gouda. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Rotterdam, Dordrecht, Gouda, Schiedam, Vlaardingen, Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Berkel en Rodenrijs en Spijkenisse.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de regio Rotterdam
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in en om Rotterdam, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Rotterdam, Dordrecht en Gouda
In Rotterdam, Dordrecht, Gouda, Schiedam, Vlaardingen, Barendrecht, Capelle aan den IJssel, Berkel en Rodenrijs en Spijkenisse zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!